Täispuidust mööbel tagab eluaegse kvaliteedi ja rahulolu.

Materjal

Mööblil kasutatav tammepuit on mitmekordselt selekteeritud, mille tulemusena on tooted vastupidavad ja Euroopa tammepuidule omase elegantse välimusega.

Puuliigi üldkirjeldus: valge tamm kasvab 15-20m (30m) kõrguseks silindrilise tüvega puuks. Ilma oksteta tüve kõrgus on kuni 15m, tüve läbimõõt on 0,6-1,2m. Puidu värvus varieerub helekollakaspruunist kuni roosaka varjundiga küpsisepruunini. Tekstuur on keskmine kuni jämedakoeline. Oma nime on valge tamm saanud hallika või peaaegu valge koore järgi. Huvitav on valge tamm kevadel, mil ta noored lehed on erepunased. Ka lehtede sügisvärv on punane. Valget tamme peetakse Ameerikas kõige hinnatumaks tammede seas. Oma kodumaal kasvab ta metsades koos pensilvaania saare, ameerika saare, sootamme ja hõbevahtraga.

Mehhaanilised omadused: puidu keskmine tihedus on 760kg/m3. Puit on keskmiselt vastupidav kriimustustele.

Kasutamine: valge tamme puitu kasutatakse mööblitööstuses, treppide, uste ja akende, kirikupinkide ja kantslite tegemiseks, paadiehituses, püttsepatöös, parketina, tisleritöös, raskete konstruktsioonielementidena, istmete ja taburettide ning redelipulkade ja vankrirattakodarate, viskilaagerdusvaatide tegemiseks. Puit sobib rongivagunite põhjadeks ja kirstulaudadeks. Valge tamme puit sobib kõikjale, kus vajatakse tammepuitu.